dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

BAŞKAN AKAY SUÇ DUYURUSU YAPTI

Tekirdağ Çerkezköy Belediyesi Emlak ve İstimlak Servisi’nde sahte tahakkuk fişi düzenlenerek belediyenin yaklaşık 700 bin liralık dolandırıldığı iddiaları üzerine, Belediye Başkanı  Vahap Akay, “ İddiaya konu işlemlerde, kusurlu görülenler hakkında gerekli işlemlerin yapılacağını” bildirdi. Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök ise, söz konusu sahtekarlıkla ilgili detaylı bilgi verilmediğini ve olayın ciddi boyutlara varabileceğini ileri sürdüğü,

Diğer yandan, Belediye İmar İşleri Müdürlüğü ve muhasebe yetkilileri, iç soruşturmayı derinleştirirken, inşaat firmalarından gelir kaydedilmesi gereken fakat müteahhitlerden kağıt üzerinde alınarak belediyenin kasasına girmeyen, paralar bulunup bulunmadığı konusunda tespitlerini yapmaya çalışmakta oldukları,

Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturması sonrasında, gerçek durumun ortaya çıkarılacağını ifade eden Başkan Akay'ın, "Savcılık soruşturmasına göre, Belediye açısından da  gerekli idari yaptırımların uygulanacağını, bu amaçla, 13 Haziran tarihinde bir komisyon oluşturduklarını, Komisyonun da çalışmaya başladığını" söylediği,

Öğrenilmiştir.

Yapılan Yorumlar
ŞAHABETTİN KÜÇÜKYAZICI
İŞSİZLİK TEDİRGİNLİK YARATIYOR
Cumhuriyet döneminde, bin bir emekle kurulmuş iktisadi kuruluşlar, 32 dişi ile sırıtarak babalar gibi satarım edebiyatıyla elden çıkarılmış, yeniden tanzim satış kuyrukları yaratılmış bulunmaktadır.
CEZMİ DOĞANER
YAPICI DÜŞÜNCE
Düşüncedeki düğümleri çözmekten aldıkları güçle, insanlar ve toplumlar, en ağır bunalımları aşabilmelidir, yine aşacaklardır.
Prof.Dr. İsmet BARUTÇUGİL
DAVRANIŞ GELİŞTİRME VE KOÇLUK
Davranış, insanların duygu ve düşüncelerini hal ve hareketlerle ifade etmesidir. Duygu, düşünce ve davranışların tümü, sosyal çevre içinde, çevresel girdileri ve sonuçları dikkate alınarak tanımlanırlar.
İsmail Topkaya
CUMHURİYET'İN ÖNEMİ
Cumhuriyet kulluktan vatandaşlığa geçiş demektir
SENCER AYATA
YOLSUZLUĞUN YAPISALLAŞMASI
ENGİN ALGÜL
EMİNÖNÜ TRAMVAY DURAĞI
Hem, "Ray hattina girmek tehlikeli ve yasaktir." diyecekseniz, Hem de insanları ray üzerinde yürümeye mecbur bırakacaksınız....!
ERSİN DEDEKOCA
DÜNYA EKONOMİSİNDE DURUM
Zaten ABD Merkez Bankası da 19 Haziran toplantısında faiz indirimine gitmemesine karşın, yakın gelecekte buna hazır olduğu mesajı vererek, ekonomide işlerin yolunda gitmediğini kabullenmiş olmaktadır.
KONUK YAZAR
TÜRK DİLİ ÜZERİNE
Güzelim Türkçe, Arap-Fars dillerince ele geçirildi, kimliğini yitirdi. Yaklaşık 1000 yıl süren bu yitikliğe, bir Türk Bilgesi "dur" dedi..
BAL DUASINA ÇIKTILAR