dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

CHP İL BAŞKANI RECEP ÖKTEN BASIN TOPLANTISI YAPTI

 Değerli basın mensupları davetime katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.

Hepinizin bildiği gibi, 2 yılda bir yapılması gereken Olağan Genel Kongre takvimimiz, ilçe kongrelerinin tamamlanmasıyla İl Kongresi sürecine ulaşılmıştır.
07 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan İl Kongremiz ile sürecimiz tamamlanacaktır. İlçe kongrelerimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır anlayışla gerçekleşmiş, demokrasi şölenine dönüşmüştür. İl Kongremizde aynı anlayış ve güzellikte yapılacaktır. Görev alan tüm İlçe Başkanlarımı ve Yönetim Kurullarını kutluyor, başarılar diliyorum.
27 Aralık 2015 tarihinde görev alarak yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte büyük bir onur ile aldığımız görevin sorumluluklarını yerine getirdik. Önümüzdeki süreç her zamankinden daha fazla önemsenmesi gereken bir süreç. Demokratik Parlamenter sistemden, başkanlık sistemine geçişin oylanacağı bir süreç içine gireceğiz. Öncesinde sonuçları bu sürecin kaderini belirleyecek ya da yönlendirecek olan Yerel Yönetim seçimleri var. Asıl dikkate almamız gereken kimin İl Başkanı olacağı değil, örgüt olarak bu süreçleri nasıl yöneteceğimiz ve üyesinden yöneticisine kadar bu yolda üzerimize düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirebileceğimizdir. Öncelikle bu sorumluluğun ilk adımı; Partimize ve Genel Başkanımıza yapılan saldırılara karşı dik durmak, mücadelesinde yanında olma, tüm örgütle beraber yukarıda belirttiğim hayati önemdeki seçimlere hazırlanabilmektir.

 Hedefimiz 12 belediyemizde, daha yüksek oy oranıyla yereldeki iktidarımızı sürdürmek, genel seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmaktır.

Bu bağlamda neferi olmaktan onur ve gurur duyduğum partimizi birlikte daha yükseklere çıkarma inancı ve arzusu ile dürüst, adaletli, şeffaf siyaset anlayışımızdan ödün vermeden, yerel ve genel seçimler öncesinde tecrübemizi, ilimizde ki mevcut örgüt yapısını en iyi tanıyan ve bilen ekibin bizler olduğunu hatırlatarak İl Başkanlığı Adaylığımı yineliyorum. Bu amaçla adaylığımı açıkladığım bu toplantıda verdiğiniz destek için tekrar teşekkür ederim. Bu yolu tüm örgütüm ile birlikte başarıyla ve zaferle yürüyeceğimize inanıyor, saygılar sunuyorum.
Recep ÖKTEN 
CHP İl Başkanı

Yapılan Yorumlar
KABAK DEYİP GEÇMEYİN