dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |  HAKKIMIZDA   |  GÜNDEM   |   POLİTİKA    |   EKONOMİ    |   SPOR   |     İLETİŞİM  

DEFNE YAPRAĞI FAYDALARI

Bize verdikleri tada ek olarak, defne yaprakları eklem ağrısını ve baş ağrılarını hafifletmek gibi birçok sağlık yararına sahiptir.

Günümüzde birçok insan doğal ilaçları ilaçlara tercih ediyor ve zaten mutfağımızdaki şeyleri kullanarak tedavi edilebilecek birçok hastalık var.

Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir, stresi azaltır ve sinir sistemini sakinleştirir.

1. Baş ağrısı ve migren için defne yaprağı çayı Defne yaprakları demir, A vitamini, C vitamini, kalsiyum, potasyum ve magnezyum açısından zengindir. Bunları diyetinizde düzenli olarak kullanmak genel sağlığınızı iyileştirecektir.

Sık sık baş ağrınız varsa, her zaman sabit bir yaprak kaynağınız olması için bu bitkiyi bahçenize dikmeniz önerilir.

Defne yaprağı çayı

malzemeler:

3 defne yaprağı 2 küçük limon 1/2 litre su

Tüm malzemeleri bir tavaya koyun. Onları kaynama noktasına getirin. Soğukken çay için. 2. Eklem ağrısı için defne yaprağı ve zeytinyağı Bu bitki sinirleri gevşetmeye, kolon temizlemeye, eklem ağrısını hafifletmeye, varisli damarları iyileştirmeye ve bağışıklık savunmasını artırmaya yardımcı olur.

Aşağıda bir defne yaprağı ilacının nasıl yapılacağını bulacaksınız.

malzemeler:

30 g organik defne yaprağı 1 su bardağı zeytinyağı gazlı bez Talimatlar:

Defne yapraklarını bir harç içine koyun ve ovalayın. Zeytinyağını ekleyin. Karışımı bir şişeye koyun. 2 hafta boyunca serin ve gölgeli bir yerde saklayın. 2 hafta sonra, malzemeleri iyice karıştırmak için şişeyi günde en az bir kez çalkalayın. Serin ve kuru bir yerde 2 hafta daha saklayın. Gazlı bezle yağı iyice süzün. Bir cam kapta saklayın.

Yapılan Yorumlar
ANILARIM ONDÖRDÜNCÜ BÖLÜM