dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

Tekirdağ'da '2017 Yılı Değerlendirme Toplantısı

 Tekirdağ Valısi Mehmet Ceylan başkanlığında, İlimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının 2017 yılı faaliyetleri ve çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tekirdağ Polis Evi’nde düzenlenen toplantıya Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şahin Karakaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş, Tekirdağ Ergene Derin Deşarj A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Ceyhan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aysel Erkmen ile basın mensupları katıldı.

 Vali Ceylan Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na değinerek, "Sınırlarımızın hemen yanında oluşturulmak istenen terör koridorunu yıkmak için bölgemizde huzur ve güveni yeniden sağlamak için Afrin’de Zeytin Dalı operasyonunu gerçekleştiren kahraman ordumuza muzafferiyetler diliyorum. Askerlerimizin burunları bile kanamadan vatan topraklarına dönmelerini Allah’tan niyaz ediyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun"  diyerek konuşmasına başladı ve "Bir yandan bilimde, sanayide, ekonomide ilerlemeye çalışırken diğer yandan terör örgütleri ile mücadele ettiğimiz bir yıl oldu" dedi.

Daha sonra toplantıya katılan basın mensuplarının sorularının cevaplandırılmasıyla toplantı sona erdi.

Tekirdağ,  verimli toprakları ile bölge sanayisine sağladığı hammadde katkısı, sahip olduğu 4 adet OSB ve ASB’ si, ulaşım ve kaliteli işgücü imkânları, hızla gelişen sınaî yatırımlarıyla bütün sektörlerde ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Tekirdağ, bir bölgenin yatırım için tercih nedenleri olan; doğal kaynaklar açısından sahip olduğu yüksek kömür, gaz ve yer altı suyu rezervi, pazar ve finans merkezi açısından bir dünya kenti olan İstanbul’a yakınlığı, ulaşım açısından halen faal olan hava ve deniz limanlarını sanayi bölgelerine ve Avrupa’ya bağlayan demiryolu, otoban ve duble yolları ile yatırımlar için cazip bir bölge olma özelliğini fazlasıyla taşımaktadır.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Çorlu Deri Organize Sanayi Bölgesi, Avrupa Serbest Sanayi Bölgesi ile Çorlu-Çerkezköy bölgesinde yerleşen 1200’den fazla sanayi kuruluşu; teknik alt yapı, hammadde, yan sanayi vb. imkanlar nedeniyle, bir sanayi merkezinin tüm özelliklerine haizdir. Ayrıca Hayrabolu İlçesinde alt yapısı tamamlanmış ve Malkara İlçesinde ise faaliyete geçmek üzere olan Organize Sanayi Bölgeleri seçkin yatırımcılarımızı taleplerine hazırdır. Bu özellikleri ile Tekirdağ İli, sosyo-ekonomik gelişmişlik açısından ülkemizde 7. sırayı yakalamış bulunmaktadır.

Tekirdağ gelişim bileşenleri açısından dikkate değer bir düzeydedir. Yerli ve yabancı girişimciler İlimizin yatırım iklimini değerlendirdiklerinde diğer seçeneklere göre sahip olduğu avantajları açık bir biçimde göreceklerdir.

Bütün bu özellikleri dikkate alınarak, değerlendirme toplantılarının devam etmesi,Beş Yıllık planlar yanında, gelecek on yıl, yirmi yıl için stratejik planların yapılması yerinde olacaktır.

Yapılan Yorumlar
KABAK DEYİP GEÇMEYİN