dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  SAĞLIK

EKREM İMAMOĞLU KAZANDI

Yenilenen İstanbul seçimlerini  tarihi bir farkla EKREM  İMAMOĞLU kazandı. İmamoğlu, CHP İl Başkanlığında anlamlı bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanlığı ile uyumlu bir çalışma içinde olacağını söyledi. 

Bugün yapılan seçim sonuçlarına göre, Millet İttifakı İstanbul'da 29 İlçe Belediye Başkanlığını da kazanacak oy oranına ulaştı. Eğer, YSK tüm seçimleri yenilemiş olsaydı, Millet İttifakı, İBB Meclisinde de kanir ekseriyeti elde etmiş olacaktı.

Seçim sonuçları belli oludktan sonra;

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrıresmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum." dedi.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU: Her şey adalet yürüyüşüyle başladı. Adalet, huzur hak istedik. Bütün dünyaya sesimizi duyurduk. Hakkı hukuku ve adaleti istedik. Bütün engelleri hep birlikte açtık. En sonİstanbul seçimlerinde açtık.Gençlik kollarına, kadın kollarına, partiye üye olmaksızın destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen 80 milyon tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İYİ Parti başkanına ve milletvekillerine gönülden teşekkür ediyorum. 

Bizler tarihin en önemli süreçlerinden birini yaşadık. Demokrasi konusunda destan yazdık ve bu yazdığımız destan bütün dünyada yankılanıyor. Bundan daha güzel bir şey olamaz.
82 milyon demokrasi sınavını verdi. Birlikte demokrasimizi yükselteceğiz. Ekrem İmamoğlu 'Her şey çok güzel olacak' dedi ve onun beklentileri karşılık buldu. Kazanan Türkiye'dir." Dedi
BAHÇELİ,  İstanbul'da milli iradenin tercih ve eğiliminin ortaya  çıktığına dikkati çekerek, "Sandık demokrasinin namusudur ve herkes tarafından  titizlikle saygı duyulmalıdır. İstanbul temelli yaygın ve yoğun tartışmalar  sandık marifetiyle sonuca bağlanmış, süreç nihayete ermiştir." ifadelerini  kullandı.
AKP ADAYI BİNALİ YILDIRIM,  ilk gelen seçim sonucunun ardından açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Şu an itibarıyla rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum" dedi.
Yapılan Yorumlar
KARBONAT MMUCİZESİ