dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

KINIKLI DERESİ KAPRAKA AKIYOR

Tekirdağ Marmaraereğlisi'nden  geçerek denize dökülen Kınıklı Deresinin  yer yer siyah tonlarda akmaya başladığı, Sultanköy Mahallesi sakinleri ihbarı ile anlaşılması üzerine, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek derede incelemede bulundukları AA haberlerinden öğrenilmiştir.

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik Müdürü Kaan Sinan Tohumcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dereye kimyasal atık dökenlere gereken cezanın uygulanacağını söyledi.

Doğaya zarar verenlerin cezasız kalmayacağını ifade eden Tohumcu, "Dereye kimyasal atık döküldüğü ihbarının gelmesi üzerine hemen harekete geçtik ve Kınıklı Deresi'nden numune aldık. Jandarma ekipleri de güvenlik kamera görüntülerini araştırıyor. Dereye kimyasal atık döken kişileri tespit eder etmez cezai işlem uygulayacağız. Kimyasal atıkların döküldüğü bölgeyi de arkadaşlarımız temizledi. Vatandaşlarımız merak etmesin gereken neyse yapılacaktır." diye konuştu.

Tekirdağ, Marmaraereğlisi Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Atilla Olaç, Kınıklı Deresinin muhtemelen sanayi tesislerinden adırtma yapılmadan verilen atıklardan etkilenerek kapkara aktığını,  Marmarereğlisi'nin tarım ve turizm bölgesi olduğunu, bu olaylardan üzüntü duyduklarını söyledi.

Doğayı gelecek nesillere tertemiz bir şekilde aktarmak gerektiğini aktaran Olaç, "Çevreye karşı duyarlı olmalıyız. Bu doğa hepimizin. Bizden sonraki nesle tertemiz bir dünya bırakmalıyız. Kınıklı Deresi'ne bu atığı dökenleri şiddetle kınadıklarını söyledi. Mahallinde kendileri ile görüştüğümüz çevre sakinleri, sanayi tesislerinde yıllardır uyarmalarına rağmen yeterli denetim yapılmadığını,  göz göre göre fabrikaların atıklarını dereye verdiklerini söylemişlerdir.

Yapılan Yorumlar
BAL DUASINA ÇIKTILAR