dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

 AK Parti Malkara İlçe Başkanı Sn. Gökhan ŞENTÜRK ve İlçe Teşkilat Mensupları ile beraber pazar esnafını ziyaret ederek, Referandum sürecini değerlendirip vatandaşın nabzını ölçen Sayın YEL, Malkara Cadde esnafını da ziyaret edip, bereketli kazançlar dileyerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Referandum sürecini değerlendirdi. Pazar ve cadde esnafı, halk oylamasının öneminin farkında olduklarını ve sandıktan güçlü bir evet çıkacağına inandıklarını söylediler.

Daha sonra, Derya Madencilik, Hasköy Mahallemizde istihdam sağlayan Pullukçu Madenciliğin sahipleri ve çalışanları ile sohbet eden Sayın YEL Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ülkemize getireceği faydaları ve ülkemizin daha çok büyümesi yönünde bilgiler vererek, 16 Nisan Referandumu için hepsinden “evet” desteği istedi.

Malkara Hamallar Derneği, Malkara Romanları Maden ve Tarım İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve Üyeleri ile , Hacıehvat Mahallesindeki Roman vatandaşlarımızla bir araya gelen Milletvekilimiz Sayın YEL, “Başımızın tacı olan Roman kardeşlerimizle buluşup sorunlarını dinleyerek, çözüme kavuşturduk. Referandum ve Anayasa değişikliğini, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kendilerine anlatarak, yanımızda olduklarının sözünü aldık ve hep beraber “Güçlü bir Türkiye İçin EVET” dedik.” İfadesini kullandı.

Sayın YEL günün sonunda AK Parti Malkara İlçe Başkanı Sn. Gökhan ŞENTÜRK, İlçe Teşkilat Mensupları ve Büyük Şehir Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Kozyörük Mahallesinde kahvehane ziyareti yapıp, vatandaşlarımıza 16 Nisan referandum süreci, yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili bilgileri aktarıp, 18 maddenin neler getirdiğini ve neden “evet” denmesi gerektiğini anlattı.

Malkara İlçesindeki Referandum da “evet” turu ile ilgili bir açıklama yapan Sayın YEL, ”Evet denilirse; Türkiye'miz daha müreffeh bir hale gelecek, daha hızlı büyüyeceğiz, büyümenin nimetlerini de daha hızlı bir şekilde paylaştıracağız. 2023 hedeflerine de daha hızlı bir şekilde ulaşacağız. Vesayet yapıları tasfiye edilmiş olacak, millet güç kazanacak, demokrasi güç kazanacaktır.  En az yüzde 50'nin desteğini gerektiren bir sistemde birlik beraberlik pekişecektir. Ülkemizin, uluslararası alanda, bölgesinde daha büyük bir güç haline gelecektir. İnşallah 16 Nisanda Malkara’mızdan ve Tekirdağ’ımızdan güçlü bir “evet” çıkacaktır.” Dedi.

Yapılan Yorumlar
KABAK DEYİP GEÇMEYİN