dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

AK PARTİ ADAYI YÜKSEL'İN PROJELERİ

Cumhur ittifakı’nın AK Partili Süleyman pasa Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Çiftlikönü toplantısına,AKP  ve MHP’li meclis üyesi adayları da katıldı.

Vatandaşların taleplerini dinleyen Yüksel, projelerini anlattı.

BİR HEYKEL DAHA YAPACAĞIM

Son bir defa Atatürk Heykeli yapacağını ve heykel defterini kapatacağını ifade eden Yüksel, “Cumhur İttifakı olarak yola çıktık. 5 MHP’li kardeşimiz listelerimizde yer alıyor. 73 mahallede 200 bin kardeşim yaşıyor. Biz bu şehirde 1 Nisan’dan sonra insanların mutlu olacağı bir şehir kuracağız. Artık bu şehirde işsizlik konuşulmayacak. Bu şehir de artık çöp çukur çamur, heykeller konuşulsun istemiyoruz. Bu şehir de illa heykel yapılacaksa bir Atatürk heykeli yapalım Çırçır’a koyalım. Üzerine de şanlı bayrağımızı koyup heykel defterini bu şehirde kapatalım” dedi.

YENİ BİR SAHİL PLANLIYORUZ

Sahil projesi hakkında detayları paylaşan Yüksel, “Bu şehirde artık trafik sorunu yaşansın, Pazar yeri konuşulsun istemiyoruz. Boşanma oranlarının en çok olduğu şehirlerden biri olduk. Çünkü asosyal olduk. İnsanlar evlerinden çıkamıyor. Ailelerin  birbiriyle vakit geçireceği bir yer yok. Dün pazardı ‘ben çocuğumu torunumu şuraya götüreyim diyeceğiniz bir yer var mı? Tekirdağ’ın genelinde 5 tane yer sayamazsınız. Değirmenaltı’ndan Altınova’ya sahili güzel bir şekilde planlayacağız. Ailelerimizle birlikte vakit geçirebileceğimiz yerler yapacağız” diye konuştu.

BELEDİYEN  BORÇ İÇİNDE

CHP’li belediyelere yüklenen Yüksel, “Bu şehrin 132 kilometre sahili var. Bu şehrin 4.5 milyon tarım arazisi 35 bin öğrencisi olan üniversitesi var ama bu şehrin kimliği yok. 10 yıldır Tekirdağ CHP Belediyeleri tarafından yönetiliyor. Sıfır borçla kurulmuş bir Süleyman Paşa Belediyesi var. Bugün Süleyman paşa Belediyesi’nin 150 trilyon gelir 180 trilyon gideri var. 30 trilyon cari açık, 70 trilyon borç var. 5 yılda heykelden başka ne gördük” sözlerini kaydetti.

ÇİFTLİKÖNÜ NEFES ALACAK

Çiftlikönü’nün nefes alması için yapacaklarını anlatan Yüksel, “Bu dönem hiç olmadığı kadar şanslıyız. 100 yıl önce Rumelili bir Mustafa meclisi yönetiyordu, 100 yıl sonra da yine Rumelili bir Mustafa meclisi yönetiyor. Tekirdağ’ın çocuğu meclis başkanı oldu. Emanet oylarınızı istiyoruz. Sadece bize bir kere bir şans verin. Ulaşılabilir şeffaf bir belediye başkanı göreceksiniz. Çiftlikönü’ne kalkan otogarla birlikte aile sosyal müdürlüğünün yerine muhteşem bir proje hazırlıyoruz. Çiftlikönü nefes alacak” ifadelerini kullandı.

MİLLET BAHÇESİ ve 57. ALAY MÜZESİ

Yüksel, “Arkadaşlar muhteşem bir proje ile geliyoruz. 8. Mekanize piyade Tugay Komutanlığı kalkıyor. Yerine Tekirdağ’ın en büyük parkını millet bahçesini yağacağız. 16’sında Cumhurbaşkanımız bu müjdeyi Tekirdağ’da açıklayacak. Millet bahçesinin içinde oyun alanları, hayvanat bahçesi 57. Alay Müzesi olacak. Çanakkale Tekirdağ’dan başlıyor. Bu Alay Çanakkale’de destan yazdı. Çanakkale’yi Çanakkale yapan Tekirdağ’dır” dedi.

ESKİ LİMAN AMATÖR BALIKÇILARA AYRILACAK

Yüksel, “Eski limanın olduğu alan amatör balıkçılık alanı olacak. En ucuna da sosyal tesis yapacağız. Süleymanpaşa sahili bütün Trakya’yı kucaklayacak konuma getireceğiz. Merkez kampüsünde 25 bin öğrenci var. Bu öğrencilerin hafif  raylı sitemle şehre entegre olması sağlanacak” diye konuştu.

2 YENİ  KAPALI OTOPARK

Yüksel, “Birinci kapalı Pazar yerini ikinci kısım devlet hastanesinin yerine yapacağız. Burası kongre ve kültür merkezi olacak. Altı bin araçlık kapalı otopark olacak. Pazar olduğu zaman da Pazar olarak kullanılacak. İkinci kapalı Pazar yerini de devlet hastanesinin olduğu yere yapacağız. 15 ay sonra hastanelerimiz yeni yerine taşınacak.  Devlet hastanesinin yerinde küçük millet bahçesi olacak” dedi.

3 OTOPARK HÜKÜMET CADDESİNE

Yüksel, “1 nisan itibarıyla Hükümet Caddesi’ni çift yön yapacağız. Namık Kemal Lisesi’nin arkasına, eski kız mesleğin olduğu yere, kapaklı otopark yapacağız.  Telekom’un bulunduğu adaya da otopark yapacağız. Bize emanet oylarınızı verin. 11 bin kişinin çalışacağı endüstri bölgesi yapacağız. Süleyman Paşa’da işsizlik tarih olacak.” Sözleriyle toplantıyı bitirdi..

Yapılan Yorumlar
KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN