dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  SAĞLIK

TEKİRDAĞ' 3 YENİ MAVİ BAYRAK

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şarköy ilçesi, Halk Plajı Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen "Mavi Bayrak 2018" çalışma programı sonunda mavi bayrak almaya layık görüldü.

Daha önce Mürefte ve Altınova sahilinde mavi bayrağı bulunan Tekirdağ, Şarköy sahilinde mevcut iki mavi bayrağın ardından üçüncü bayrağı da almaya hak kazanmasıyla kentteki mavi bayrak sayısı 8'e yükseldi.

 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, törende yaptığı konuşmada, "Tekirdağ için aralıksız bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Trakya Kalkınma Ajansının desteğiyle 3 yeni Mavi Bayraklı plajımızın daha açılışını gerçekleştirdik.

Süleyman Altınok, Atatürk Parkı ve Marmara Evleri önü mavi bayraklı halk plajlarımızın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

8 Mavi Bayrağımız ile 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 1. Sıradayız, Büyükşehir Belediyemizin 5 temel vizyonundan biri olan turizm alanında yatırımlar yapmaya, sahile kıyısı olan ilçelerimize mavi bayrak kazandırmaya ve Tekirdağ’ı ülkemizin önde gelen turizm merkezlerinden biri haline getirme hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz" Dedi.

Albayrak, Tekirdağ'a 5. mavi bayrağı kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Denizimiz özlenen eski günlerine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Bu tarih Tekirdağ için bir devrimdir. Tekirdağ'ın 17 bin nüfuslu halini bilen birisiyim. Tekirdağ'ın denizi akvaryum gibiydi. Zamanla denize verilen kimyasallar sonucunda, Tekirdağ'ın denizinin eski halini arar olduk. İlerleyen yıllarda başta Şarköy olmak üzere Tekirdağ merkeze kadar bu sahillerin çok değiştiğini göreceksiniz." ifadelerini kullandı.

TÜRÇEV Kuzey Ege Lideri Koordiatörü Doğan Karataş da mavi bayrak sıralamasında Türkiye'nin dünyada 3. sırada olduğunu belirtti. Engelli vatandaşlar için de özel olarak tasarlanan halk plajında, 5 cankurtaran ve arama kurtarma botu da hizmete sunuldu.

 

Yapılan Yorumlar
KARBONAT MMUCİZESİ