dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

 Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı

 

MHP Çorlu İlçe Başkanı Av. Barış Tırpan, Çorlu’da gençlerin en önemli sorunlarından biri ve her geçen gün daha da büyüyen uyuşturucu konusu ile herkesin etkin bir şekilde mücadele etmesini ve kimsenin sorumluluktan kaçmadan elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

 MHP  Çorlu İlçe Başkanı Av. Barış Tırpan,  Çorlu'da gençlerin en önemli sorunlarından biri ve her geçen gün daha da büyüyen uyuşturucu konusu ile herkesin etkin bir şekilde mücadele etmesini ve kimsenin sorumluluktan kaçmadan elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.


Daha önce  Çorlu'da uyuşturucuya hayır yürüyüşü düzenleyen  MHP  Çorlu İlçe Teşkilatı, şimdi de uyuşturucu ile mücadele, koordinasyon ve işbirliği kapsamında uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin sağlığa etkileri konulu konferans düzenledi. Konferansta  Çorlu Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Korkut Budak, Özel  Çorlu Reyap Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloisi Uzmanı Dr.  Günay Kaya ve Özel  Çorlu Vega Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Aslan Tekataş konuşmacı olarak yer aldılar ve uyuşturucunun zararları konularında sunumlar gerçekleştirdiler.

Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi'nde düzenlenen konferansa  Çorlu Kaymakamı  Levent Kılıç,  Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıkurt,  Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi  Mustafa Doğan,  MHP  Çorlu İlçe Başkanı Av. Barış Tırpan,  AK Parti  Çorlu İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Uylaş,  Saadet Partisi  Tekirdağ İl Başkan Yardımcıları Murat Vakitçi ve  Oktay Çalışkan, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin yöneticileri ile çok sayıda kişi katıldı.

Düzenlenen programla ilgili olarak bilgi veren  MHP  Çorlu İlçe Başkanı Av. Barış Tırpan, "Uyuşturucu konusundaki çalışmalarımızı programlar dahilinde sürdürüyoruz. Önce farkındalığı arttırma adına yürüyüş tertipledik. Şimdi de hiçbir siyasi parti simgesi ve amblemi olmadan  Çorlu'nun tüm kurumlarının, siyasi partilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla konferans gerçekleştirdik. Sonunda bu illetten kurtulma adına kentsel dönüşüme kadar uzanacak çalışmalarımız olacak. Bu çalışmaları yaparken siyasi hiçbir kaygımız yok. Tek kaygımız gençlerimiz. Gençlerimizi uyuşturucunun her türlüsünden uzak tutma adına bu çalışmaları yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Kamuoyundan,  Çorlu halkından karşılık buldukça motivasyonumuz daha da artıyor" dedi.

Tırpan ayrıca,  Çorlu'da gençlerin en önemli sorunlarından biri ve her geçen gün daha da büyüyen uyuşturucu konusu ile herkesin etkin bir şekilde mücadele etmesini ve kimsenin sorumluluktan kaçmadan elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Yapılan Yorumlar
KABAK DEYİP GEÇMEYİN