dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

OP.DR. ADEM DALGIÇ ADAY

Op.Dr. Adem Dalgıç’ın Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına bağımsız aday olacağı açıklandı.

Büyükşehir olmadan önce, CHP Tekirdağ Belediyesi Başkanlığı da yapmış olan Dr.Adem Dalgıç, CHP Tekirdağ Büyükşelir için de adayları arasında bulunmakta idi.

Süleymanpaşa Belediye Başkan adaylığı kararında, IYİ Parti Tekirdağ örgütü tarafından destekleneceği vadinin de etkili olduğu ifade edilmektedir.

Tekirdağlı bir ailenin çocuğu olan adem Dalgıç, 1985 yılında İ Ü. Cerrahpaşa tıp fakültesinden tıp doktoru olarak mezun oldu ve mecburi hizmeti için Çukurova tıp fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon kliniğinde göreve başladı. Mecburi hizmetini bitirdikten sonra 1988–1989 yıllarında Tekirdağ Merkez Sağlık Ocağı’nda görev yaptı. 1989 yılında tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi’nde ihtisasına başladı. 1990 yılında Beyin anatomisi çalışmaları için bir ay Almanya’da bulundu. 1995 yılında beyin cerrahisi uzmanı olarak Tekirdağ SSK Hastanesi’ne atandı. Askerliğini Kasımpaşa Deniz Hastanesinde uzun dönem ve beyin cerrahisi uzmanı olarak yaptı. 1997 yılında Tekirdağ’daki görevine döndü.

Beyin Cerrahisi uzmanlığına ek olarak 1998–2002 yılları arasında Başhekim yardımcılığı ve 2002 2005 yılları arasında Tekirdağ SSK hastanesi Başhekimliği görevlerini sürdürdü. Bu dönem içinde kendi branşı ile ilgili toplantılar yanında çok sayıda eğitim (hastane idareciliği ve ISO ) çalışmalarına katıldı. 2000–2002 yılları arasında Tekirdağ Tabip Odası yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 2005 yılı 15 Haziranında gördüğü lüzum üzerine hastanedeki görevinden ayrıldı ve Özel Tekirdağ Yaşam hastanesinde Beyin Cerrahisi uzmanı olarak çalışmaya başladı. Bir müddet özel çalıştıktan sonra Şubat 2007 de Lüleburgaz Devlet Hastanesinde Beyin Cerrahisi uzmanı olarak atandı. 

29 Mart 2009 seçimlerinde CHP ‘den Tekirdağ Belediye Başkanlığına seçildi. Görevi sırasında Trakya belediyeler Birliği Başkanlığını da sürdürdü. Macaristan devleti tarafından Türk-Macar ilişkilerine olan katkısı nedeniyle üstün hizmet madalyası ile ödüllendirildi. Çok sayıda STK da değişik derecelerde görev aldı.

CHP 27. Dönem Milletvekili adayıdır

Yapılan Yorumlar
ŞAHABETTİN KÜÇÜKYAZICI
İŞSİZLİK TEDİRGİNLİK YARATIYOR
Cumhuriyet döneminde, bin bir emekle kurulmuş iktisadi kuruluşlar, 32 dişi ile sırıtarak babalar gibi satarım edebiyatıyla elden çıkarılmış, yeniden tanzim satış kuyrukları yaratılmış bulunmaktadır.
CEZMİ DOĞANER
YAPICI DÜŞÜNCE
Düşüncedeki düğümleri çözmekten aldıkları güçle, insanlar ve toplumlar, en ağır bunalımları aşabilmelidir, yine aşacaklardır.
Prof.Dr. İsmet BARUTÇUGİL
DAVRANIŞ GELİŞTİRME VE KOÇLUK
Davranış, insanların duygu ve düşüncelerini hal ve hareketlerle ifade etmesidir. Duygu, düşünce ve davranışların tümü, sosyal çevre içinde, çevresel girdileri ve sonuçları dikkate alınarak tanımlanırlar.
İsmail Topkaya
CUMHURİYET'İN ÖNEMİ
Cumhuriyet kulluktan vatandaşlığa geçiş demektir
SENCER AYATA
YOLSUZLUĞUN YAPISALLAŞMASI
ENGİN ALGÜL
EMİNÖNÜ TRAMVAY DURAĞI
Hem, "Ray hattina girmek tehlikeli ve yasaktir." diyecekseniz, Hem de insanları ray üzerinde yürümeye mecbur bırakacaksınız....!
ERSİN DEDEKOCA
DÜNYA EKONOMİSİNDE DURUM
Zaten ABD Merkez Bankası da 19 Haziran toplantısında faiz indirimine gitmemesine karşın, yakın gelecekte buna hazır olduğu mesajı vererek, ekonomide işlerin yolunda gitmediğini kabullenmiş olmaktadır.
KONUK YAZAR
TÜRK DİLİ ÜZERİNE
Güzelim Türkçe, Arap-Fars dillerince ele geçirildi, kimliğini yitirdi. Yaklaşık 1000 yıl süren bu yitikliğe, bir Türk Bilgesi "dur" dedi..
BAL DUASINA ÇIKTILAR