dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |  HAKKIMIZDA   |  GÜNDEM   |   POLİTİKA    |   EKONOMİ    |   SPOR   |     İLETİŞİM  

  Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; ‘Büyükşehir Belediyesi; hayvancılığın geliştirilmesine yönelik olarak “Manda Yetiştiriciliği Projesi” kapsamında 168 baş manda dağıtmış, Mera Yönetimi Projesi ile de 2015-2017 yıllarında 61 mahallenin 80.930 dekar alanında 2.096.350 kg gübre atılarak bu alanlar iyileştirilmiştir. 

Baklagil Yem Bitkileri Ekiliş Alanlarının Geliştirilmesi Projesi ile de İl genelinde 8918 dekar alan için yem tohumu dağıtımı gerçekleştirilmiştir.
Bu projelerin dışında, hayvancılığı bir bütün olarak ele alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile “Koyunculuğu Geliştirme ve Damızlık Koç Dağıtım Projesi’’ kapsamında 300 damızlık koç ilimiz küçükbaş yetiştiricilerine dağıtılmaktadır.
İlimizde 302.400 küçükbaş (240.090 Koyun, 62.310 Keçi) mevcut olup 240.090 baş koyunun 93.963 başı Merinos ırkıdır.
İlimizde yaygınlaşmaya başlayan ve desteklenen merinos ırkı koyunların yaşama gücü ve kuzularının büyüme hızı yüksek, sürü içgüdüsü oldukça iyidir. Ayrıca sağım ve kırkıma olumsuz tepki vermeyen bölgearına uyumlu ve hastalıklara dirençli oldukları içinde tercih sebebi olmaktadır.
  Başkan Albayrak;”Tekirdağ’da tarım ve hayvancılığın ne kadar önemli bir yeri olduğu aşikar.Biz Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza gereken her türlü alanda destek olmaya özen gösteriyoruz.Geçen yıl manda dağıtımı olduğu gibi, bu yıl da damızlık koç dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz.Sözünü verdiğimiz gibi gelecek yıl itibariyle de bu projelerimiz aynı hassasiyetle devam edecek. Bugün gerçekleşen projemizde ne kadar doğru kararlar verdiğimizi vatandaşlarımızın güler yüzünden anlıyorum ve mutlu oluyorum.Gerçekleştirdiğimiz bu projenin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum”dedi.
Yapılan Yorumlar
ANILARIM 26 EMEKLİLİK