dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

YAVUZ ERKUT İBB GENEL SEKRETERİ

İmamoğlu, genel sekreter olarak Yavuz Erkut'u atayacağını söyledi.

Erkut, İmamoğlu Belediye Başkanı seçildikten sonra danışman olarak atanmıştı. İmamoğlu son yaptığı açıklama ile Bakanlığın da onay vermesi ile Yavuz Erkut'u genel sekreterliğe getireceğini açıkladı. İmamoğlu Erkut için, "Başarılı bir yönetici. Türkiye'nin en büyük şirketlerini yönetmiş bir CEO" dedi.

YAVUZ ERKUT KİMDİR? 1955 doğumlu olan Yavuz Erkut Giresunlu. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Erkut, TÜPRAŞ'ta 10 yıl genel müdürlük yaptı. Erkut ayrıca Türkiye'nin en büyük petrol istasyonu şirketlerinden olan OPET'te de yöneticilik yaptı. Erkut son olarak Ekrem İmamoğlu tarafından İBB Başkan Danışmanlığı görevine atanmıştı.

 


 

Yapılan Yorumlar
ŞAHABETTİN KÜÇÜKYAZICI
İŞSİZLİK TEDİRGİNLİK YARATIYOR
Cumhuriyet döneminde, bin bir emekle kurulmuş iktisadi kuruluşlar, 32 dişi ile sırıtarak babalar gibi satarım edebiyatıyla elden çıkarılmış, yeniden tanzim satış kuyrukları yaratılmış bulunmaktadır.
CEZMİ DOĞANER
YAPICI DÜŞÜNCE
Düşüncedeki düğümleri çözmekten aldıkları güçle, insanlar ve toplumlar, en ağır bunalımları aşabilmelidir, yine aşacaklardır.
Prof.Dr. İsmet BARUTÇUGİL
DAVRANIŞ GELİŞTİRME VE KOÇLUK
Davranış, insanların duygu ve düşüncelerini hal ve hareketlerle ifade etmesidir. Duygu, düşünce ve davranışların tümü, sosyal çevre içinde, çevresel girdileri ve sonuçları dikkate alınarak tanımlanırlar.
İsmail Topkaya
CUMHURİYET'İN ÖNEMİ
Cumhuriyet kulluktan vatandaşlığa geçiş demektir
SENCER AYATA
YOLSUZLUĞUN YAPISALLAŞMASI
ENGİN ALGÜL
EMİNÖNÜ TRAMVAY DURAĞI
Hem, "Ray hattina girmek tehlikeli ve yasaktir." diyecekseniz, Hem de insanları ray üzerinde yürümeye mecbur bırakacaksınız....!
ERSİN DEDEKOCA
DÜNYA EKONOMİSİNDE DURUM
Zaten ABD Merkez Bankası da 19 Haziran toplantısında faiz indirimine gitmemesine karşın, yakın gelecekte buna hazır olduğu mesajı vererek, ekonomide işlerin yolunda gitmediğini kabullenmiş olmaktadır.
KONUK YAZAR
TÜRK DİLİ ÜZERİNE
Güzelim Türkçe, Arap-Fars dillerince ele geçirildi, kimliğini yitirdi. Yaklaşık 1000 yıl süren bu yitikliğe, bir Türk Bilgesi "dur" dedi..
BAL DUASINA ÇIKTILAR